טיפול בפיגמנטציה בפנים

טיפול בפיגמנטציה בפנים

נשים וגברים רבים, סובלים מהופעת פיגמנטים כהים על העור, הכתמים מכונים מלנין, הם מופיעים בצורות שונות על פני העור.

חשוב לציין כי פיגמנטציה כשלעצמה אינה מהווה סיכון בריאותי, אך הכתמים מהווים פגיעה אסתטית לכן רבים פונים לקליניקה שלנו כדי לעבור טיפול בפיגמנטציה באמצעות מכשור חדשני וטכנולוגיות מתקדמות ואפקטיביות להעלמת הכתמים.

פיגמנטציה מוגדרת כבעיית עור, זו תופעה שכיחה הנובעת בעיקר מגורמים חיצוניים לגוף האדם כמו חשיפה לקרני השמש.

אך הכתמים יכולים להופיע על העור גם בגלל גורמים פנים גופניים כמו שינוי הורמונלי, טראומה, רגישות לחומרים בתרופות ובתכשירי ניקוי וטיפוח הגוף ועוד.

כדי לטפל בפיגמנטציה נדרש ידע מקצועי מקיף וניסיון רב, יש לעבור אבחון מקצועי מדויק כדי להתאים את שיטת הטיפול הנכונה ביותר, לכן אין לוותר על ייעוץ בקליניקה RHH Anti-Aging System.

מהן הסיבות לפיגמנטציה?

יש מגוון רחב של סיבות הגורמות לפיגמנטציה.

הסיבות העיקריות לתופעה הן גנטיקה וחשיפה ממושכת לשמש. מאחר ואנו חיים בישראל, מדינה שטופת שמש רוב ימות השנה, רבים באוכלוסייה סובלים מפיגמנטציה, ולא מעט נשים וגברים פונים לרופאים המנוסים כדי לעבור טיפולים יעילים ולשפר את מראה העור שלהם.

לפרטים נוספים ולפגישת ייעוץ ללא התחייבות

חשוב לדעת כי גוון העור נקבע על פי המטען הגנטי האינדיבידואלי של כל אחד ואחת, צבע העור תלוי בכמות פיגמנט המלנין והסוג שלו.

הפיגמנט מופרש מתאי האפידרמיס, ובזמן שיזוף למלנין תפקיד חשוב להגן על העור.

למעשה, המלנין משמש כרשת הגנה נוספת שתפקידה לספוג את קרני ה-UV, במהלך השיזוף מתחילים להתאחד האברונים הנמצאים בתאי המלנין, התאים המאחסנים, מייצרים ומפרישים את מולקולות הפיגמנט ידועים בשם מלנוציטים.

חשיפת יתר לקרני השמש גורמת לפיגמנטציה מוגברת, בעיקר באזור הפנים והמחשוף.

מעבר לסיבות כמו חשיפה לשמש וגנטיקה, יש סיבות נוספות לתופעת הפיגמנטציה על פני העור.

פיגמנטציה יכולה להיגרם כתוצר לוואי של פעילות המערכת ההורמונלית, כתגובה לתכשירי טיפוח וקוסמטיקה אותם מורחים על העור, וכתוצר לוואי לתרופות שונות, בין היתר לנטילת גלולות נגד הריון. בנוסף, הפיגמנטציה יכולה להתחיל עקב התמודדות העור עם פצע דלקתי ברקמות, בגלל טראומה ועוד.

ראוי לציין כי קרני השמש פוגעות ומזיקות לעור שלנו לא רק כאשר אנו מבלים בים או בבריכה, קרני השמש פוגעות בעור גם בזמן נהיגה ואפילו במהלך העבודה במשרד, לכן חשוב למרוח קרם הגנה איכותי והפתרון היעיל ביותר למניעת פיגמנטציה הוא למזער את החשיפה לשמש ולהקפיד על אורח חיים בריא.

אופן תהליך העלמת הפיגמנטציה

בעבר הלא רחוק לא היו פתרונות איכותיים להעלמת כתמי פיגמנטציה מהעור, אך בעשורים האחרונים החלו להתפתח שיטות טיפול חדשות, ובעיקר טכנולוגיות מתקדמות ואפקטיביות להסרת הכתמים מהעור.

כיום יש מגוון טיפולים יעילים ומוכחים מחקרית, ללא תופעות לוואי וללא צורך בהליך כירורגי מורכב.

טיפול בפיגמנטציה מתחיל לאחר אבחון מקצועי של  מקור הכתם, כלומר האם זהו כתם ילדות, הריון, זקנה או כתם כתוצאה מחשיפה לשמש וכדומה.

בהתאם לממצאי האבחון הרופא יתאים את אופי הטיפול, בדרך כלל מריחת קרמים מיוחדים לדיכוי מלנין בשילוב עם  טכנולוגיית גלי אור ייעודיות לפרוק המלנין.

הטכנולוגיות המתקדמות של גלי אור באורכים שונים ייעודיים לפיגמנטציה המצויות בקליניקת RHH משיגות תוצאות מושלמות להעלמה מוחלטת של הכתמים במידה ואובחנו כניתנים לטיפול.

כתובת

קניון ארנה
קומה עליונה, רח' השונית 2 , הרצליה פיתוח

טלפון
שתפו אותנו
בקרו אותנו
© Rhh Clinic
 

אתר בקליק בניית אתרים