הזרקת חומצה היאלורונית

הזרקת חומצה היאלורונית

ככל שהשנים נוקפות ואנו מתבגרים, קצב תהליך הזדקנות העור מואץ, ומראה ומרקם עור הפנים והצוואר משתנה.

עם השנים קצב הייצור הטבעי של אלסטין, קולגן וחומצה היאלורונית בגוף שלנו הולך ופוחת, לכן נוצר חוסר בקולגן ואלסטין, הגרביטציה עושה את שלה וגורמת גם היא לעור נפול, מאגרי השומן התת עורי הולכים ופוחתים, והתוצאה היא מראה עייף, פנים נפולות ועור חרוש בחריצים, קמטוטים ובקמטים.

כדי לסייע לגוף ולהשיב לעור את החיוניות, הברק והנפח, יש לרפואה האסתטית פתרונות יעילים ומוכחים, ביניהם הזרקת חומצה היאלורונית.

רבים קוראים לחומצה היאלורונית בשם חומצת הקסם, בעיקר בגלל היתרונות הרבים שהיא מציעה למטופלים, התוצאות המרשימות הנראות לעין מיידית ונשמרות לתקופה ארוכה, ואפשרויות השימוש הרבות בחומר המילוי האיכותי המתאים מאוד לשימוש בפנים ובאזורים נוספים.

בקליניקה RHH Anti-Aging System אנו מציעים מגוון פתרונות למילוי, להחלקת ולהעלמת קמטים וקמטוטים, למילוי נפח ולפיסול הפנים. בין היתר אנו ממליצים על הזרקת חומרי מילוי לקמטים, הזרקות ליישור ולהחלקת קמטים ולפיסול הפנים באמצעות הזרקות של חומצה היאלורונית.

תוכנית הטיפולים מותאמת בדיוק לצרכים הייחודיים של כל מטופלת ומטופלת, לאחר פגישת ייעוץ, אבחון ותיאום ציפיות.

כדי ליהנות מתוצאות מרשימות לטווח ארוך – חשוב לעבור אבחון מקצועי ומדויק ומומלץ לעבור את ההזרקות בקליניקה שלנו בשל הניסיון הרב, הידע המקצועי, מיומנות הצוות הרפואי והשימוש בחומרי מילוי איכותיים הנמצאים תחת פיקוח.

לפרטים נוספים ולפגישת ייעוץ ללא התחייבות

מהי חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית נמצאת באופן טבעי ברקמות החיבור בגופנו, וברקמות האפיתליות והעצביות. החומצה תורמת לתקשורת הבין תאית, מסייעת בתהליך התחלקות התאים ויש לה תפקיד חשוב לשמור על רמת הנוזלים ברקמות.

החומצה ההיאלורונית משתתפת בתהליכים פיזיולוגיים רבים בגוף האדם, היא יוצרת קומפלקס יחד עם פרוטאינים וסופחת מים, החומצה מהווה רכיב חשוב בעור ובסחוס המפרקי.

בשנת 1934 מצאו החוקרים קארל מייר וג’ון פאלמר, מאוניברסיטת קולומביה שבניו יורק, כי החומצה ההיאלורונית שומרת על נפח העור ולחותו, ולמעשה הם הוכיחו כי זה התפקיד המרכזי שלה בגוף, אך היא נחוצה כאמור גם לתהליכים פיזיולוגיים אחרים.

ב-1940 חוקרים בתעשיית המזון גילו תפקידים ושימושים חדשים לחומצה ופותחו טכנולוגיות מזון חדשניות באמצעותה.

עם זאת, רק בשנות ה-90 נמצאו לחומצה היאלורונית שימושים בתחום הרפואה כמו טיפול בבעיות מפרקים, ניתוחי עיניים שונים ואפילו טיפול בדלקות ופצעים.

ב-1996 החל השימוש בחומצה לצורך טיפול בקמטים, ועולם הרפואה האסתטית, יחד עם עולם הקוסמטיקה, החלו להציע טיפולי הזרקת חומצה היאלורונית שיוצרה במעבדות מתקדמות.

כדאי לדעת כי עד שנות ה-2000 החומצה הופקה מכרבולת של תרנגולות, אך כיום הליך הייצור של חומצה היאלורונית לטיפולים אסתטיים מבוצע במעבדות נקיות ומודרניות בתהליך בקטריאלי וללא שאריות חלבון מהחי.

כיצד הזרקת חומצה היאלורונית משפרת את מרקם העור ומסייעת במילוי נפח?

בטיפולי הזרקת חומצה היאלורונית בקליניקה שלנו אנו משתמשים בחומרי מילוי איכותיים המתקבלים היטב בגוף, לכן לא תסבלו מתופעות לוואי.

בחירה נכונה של חומי המילוי היא קריטית וחשובה מאין כמוה, החומרים נבדלים בעמידותם, בצמיגותם ובתוצאות.

לכן, אנו מזריקים חומרי מילוי המורכבים מחומצה היאלורונית טהורה, החומצה מהווה מעין מולקולה גדולה של סוכר, החומצה מושכת ואוגרת מים, היא סופחת מולקולות מים וכך למעשה משיגים את אפקט המילוי והנפח.

הזרקת חומצה היאלורונית אורכת ככחצי שעה עד שעה, הטיפול מבוצע בקליניקה שלנו על ידי רופא מקצועי ומנוסה. הרופא בוחר את חומר המילוי הרצוי לאזור המוזרק, אנו משתמשים רק בחומרים איכותיים המיוצרים על ידי מותגים מובילים, ובוחרים בחומצות שונות בהתאם לעובי ומרקם העור, עומק הקמטים ועל פי פרמטרים נוספים.

במהלך הטיפול הרופא מזריק את החומצה ההיאלורונית ישירות לקמט בעזרת מחט דקיקה וגמישה (קנולה). לאחר הזרקת החומצה לתוך העור, היא מתחברת עם מולקולות מים וכך היא יוצרת נפח התורם למילוי הקמט (או השקע). זהו הליך בטוח וכמעט ללא כאב, לעיתים סובלים מאדמומיות קלה באזור לאחר הטיפול, התופעה חולפת מאליה תוך דקות. אחרי הטיפול אפשר לחזור לשגרה, יש מקרים בהם מכינים תוכנית טיפולים הכולל מספר טיפולי הזרקות.

תהליך טיפולי הזרקת חומצה היאלורונית

מהם היתרונות של הטיפול?

להזרקת חומצה היאלורונית יתרונות רבים:

 • מגוון רחב של שימושים
 • תוצאות לטווח ארוך, לפחות שנה וחצי ולעיתים לתקופה ארוכה יותר עד כשנתיים
 • חומצה היאלורונית דומה בהרכבה לחומרים הנמצאים בגוף באופן טבעי
 • הטיפול בטוח ואין צורך לחשוש מסיבוכים ותופעות לוואי
 • אין צורך לחזור על הפעולה אחת לכמה חודשים כדי לשמר את התוצאות
 • מתאים למילוי קמטים עדינים, קמטים עמוקים, עיבוי שפתיים ומילוי נפח בעצמות הלחיים
 • אין צורך לעבור ניתוח או טיפול פולשני אחר כדי ליהנות ממראה צעיר וזוהר

ככלל, ולמרות הדעה הרווחת, מומלץ להתחיל בטיפולי הזרקת חומצה היאלורונית כאקט מונע להיווצרות הקמטים בעור בגיל צעיר, בדרך כלל בטווח הגילים 35-30.

בתחילת גיל ה-30 הגוף מתחיל לייצר באופן טבעי כמות קטנה יותר של חומצה היאלורונית, לכן מרקם העור משתנה, העור מאבד מגמישותו והמראה הכללי של עור הפנים והצוואר משתנה.

לכן, אין גיל מינימלי או מקסימלי בו כדאי להתחיל עם הזרקת חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית, יש להתאים את הטיפול למצב העור של המטופל. חשוב לציין כי יש נשים וגברים אצלם ניתן לראות קמטי הבעיה, קמטוטים ושקעים כבר בתחילת גיל ה-30, בעוד אצל אחרים שחצו את גיל 50 לא רואים את סימני הגיל עדיין בגלל מבנה של פנים מלאות ועור חלק.

הצוות המקצועי והמיומן שלנו בקליניקה RHH Anti-Aging System מציע וקובע טיפולי הזרקות של חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית רק לאחר אבחון וייעוץ, ובהתאמה אישית מלאה.

אנו קובעים תוכנית טיפולים באופן אישי ופרטני, לאחר בדיקת ההיסטוריה הרפואית, אבחון מצב ומרקם העור, בדיקת רגישויות ועוד.
חשוב לדעת כי ניתן להתחיל את טיפולי הזרקת החומצה ההיאלורונית גם בגיל 40 וגם לאחר גיל 50.

אמנם, בגיל 40 ומעלה כבר ניתן לראות קמטים וקמטוטים בעור, אך בגלל הניסיון הרב שצברנו ואיכות חומרי המילוי, כמו גם האפשרות לבחור חומרי מילוי זמניים או קבועים במרקמים שונים, אנו יכולים להשיג תוצאות נפלאות ומרשימות לטווח ארוך

למי מתאים הטיפול?

אזורי הטיפול המתאימים להזרקת חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית

חומרי המילוי החדשים המבוססים על חומצה היאלורונית מתאימים לשימוש בעיקר באזורי הטיפול הבאים:

 • מילוי קמטים באזורים שונים בפנים
 • פיסול עצמות לחיים והדגשת עצמות הפנים
 • מילוי שפתיים
 • מילוי לחיים והשבת נפח
 • מילוי הקמטים הנזולביאליים בצדי הפה והאף
 • הרמת גבות בשילוב הזרקת בוטוקס
 • מילוי שקעים בצידי הראש
 • עיצוב והדגשת קו הלסת
 • מילוי שקעים מתחת לעיניים
 • פיסול ועיצוב הסנטר
 • מילוי והחלקת קמטים באזור הצוואר
כתובת

קניון ארנה
קומה עליונה, רח’ השונית 2 , הרצליה פיתוח

טלפון
דוא”ל
שתפו אותנו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
בקרו אותנו
© Rhh Clinic
 

אתר בקליק בניית אתרים